• dsm

  İstanbul Coffee Festival

  19/22 Eylül

  Kültürlerarası diyaloğun en önemli temsilcilerinden biri olan Istanbul, bu bağlamda kentliler için oldukça zengin deneyim alanları sunmaktadır. Şehrin kendi doğal dokusu ve zenginliğiyle gelen deneyimlere, bu dokuyu besleyecek yenilikler katmak ve bu yenilikleri yaratıcı bakış açılarıyla beslemek, yeni bir kent kültürünün yaratılması için önemli adımlardır.

  İstanbul’daki yolculuğuna tarihi Galata Rum Okulu’nda başlayan İSTANBUL COFFEE FESTIVAL, ikinci yılında bu yolculuğa Haydarpaşa Garı’nda, üçüncü ve dördüncü yıllarında ise KüçükÇiftlik Park’ta devam etmiştir. Elbette, bu yolculuğun, ortak kent belleği ve kültürünün taşıyıcı olan mekanlarda başlaması ve devam etmesi bir tesadüf değildir. Nitelikli kahve ve yaşam kültürünü, şehrin dokusuyla birleştirerek tüketiciye yeni bir festival deneyimi sunan İstanbul Coffee Festival, ilk gününden bu yana binlerce kentlinin katılımıyla zenginleşen ve büyüyen bir kültürün yaratıcısı ve taşıyıcısı olmaktan büyük mutluluk duymaktadır.

  Gerçekleştiği her yıl bir önceki yılın üzerine ekleyerek büyüyen ve deneyim alanını kahve deneyimini de içine alarak hep daha öteye taşıyan ISTANBUL COFFEE FESTIVAL, katılımcılarına nitelikli kahvenin yaşam pratiklerine dokunduğu bir kültür alanı sunar. Kahvenin kaynağından başlayan yolculuğun tüketiciye ulaşana kadarki sürecini ve bu sürecin sonunda bir araya getirdiği bireyleri bu var oluş ve yolculuğa dahil ederek birleştirici bir deneyim alanı yaratır.

  Nitelik ve deneyim odaklı iletişimi, tüm yaklaşımlarının merkezine alan İstanbul Coffee Festival, kahve sektörünün profesyonelleri, yaratıcıları ve bu kültürün varlığını sürdürmesini destekleyen tüm tüketicilerden aldığı güçle, beşinci yılını kutlamaya hazırlanıyor. Tüm sektöre yaşam veren kahveyi ve yaşamdaki yolculuğunun sonunda yakaladığı birleştirici gücünü taçlandıracağı yepyeni bir yılda tüm Istanbullu kahve severleri 20-21-22-23 Eylül’de Küçükçiftlik Park’ta buluşmaya bekliyor !

  Web Site : www.istanbulcoffeefestival.com

  Sosyal Medya : |

  BİLET AL

 • dsm

  Ankara Coffee Festival

  27/29 Eylül

  Başkent olma özelliğinin yanı sıra içinde bulundurduğu çeşitli kültür, sanat ve müzik aktiviteleriyle Anadolu’nun atmakta olan kalbi; Ankara, kentliler için oldukça zengin deneyim alanları sunmaktadır. Şehre ait sanayi, tarih, siyasi ve tarım kültürü dışında sunulan bu sanatsal yelpaze, şehrin kimliğine hem yeni bakış açıları hem de var olan dokuyu kucaklama imkanı vermektedir.

  İlk olarak 2016 yılında Bilkent Station’da 8.510 kahve severi kucaklayan Coffee Weekend Ankara, kahve hakkında daha fazlasını deneyimlemek isteyen kahve severler için 2017 yılında yine Bilkent Station’da ANKARA COFFEE FESTIVAL olarak gerçekleşmiş ve 15.364 kişiyi ağırlamıştır.

  Bu seneki konseptiyle kahve yanında birçok deneyimi de içine alarak ilerleyecek olan Ankara Coffee Festival, katılımcılarına nitelikli kahvenin yaşam pratiklerine dokunduğu bir kültür alanı sunacak. Kahvenin kaynağından başlayan yolculuğun tüketiciye ulaşana kadarki sürecini ve bu sürecin sonunda bir araya getirdiği bireyleri bu var oluş ve yolculuğa dahil ederek birleştirici bir deneyim alanı yaratacak.

  Kahve sektörünün profesyonelleri, yaratıcıları ve bu kültürün varlığını sürdürmesini destekleyen tüm tüketicilerden aldığı güçle ANKARA COFFEE FESTIVAL yepyeni bir yılda tüm Ankaralı kahve severleri 28-29-30 Eylül’de Bilkent Station’da buluşmaya bekliyor !

  Web Site : www.ankaracoffeefestival.com

  Sosyal Medya : |

  BİLET AL

 • dsm

  İstanbul Comics Art Festival

  07/08 Eylül

  İstanbul Comics and Art Festival, kamusal alan enstalasyonları, çizgi roman ve illüstrasyon stand ve sergileri, katılıma açık atölye programları, seminerler ve sanatçı konuşmalarını içeren, şehir, çizgi dünyası ve farklı sanat disiplinleri üzerinden yaratıcı deneyim alanları sunan bir açık hava festivalidir.

  Bu yıl 3.senesi gerçekleşecek ICAF, çizgi dışına çıkıyor ve bünyesine üç boyutlu alan yerleştirmelerini de alarak büyümeye devam ediyor. Başladığı ilk yıldan bu yana çizgi dünyası ve sokak kültürüyle iç içe olan festival, sokağa iniyor ve yalnızca festival katılımcılarına değil, 7-8-9 Eylül’de Club Quartier'de kentin gündelik yaşamına dahil olarak her kesimden insana ulaşmayı hedefliyor.

  ICAF, Urban Hacking adı altında festivalden iki hafta önce çağdaş sanat üretimleriyle bilinen sanatçılar ile Kadıköy sokaklarına yayılıyor. Her sanatçı Kadıköy semti içerisinde kendi seçeceği bir alana iki veya üç boyutlu sanatsal bir müdahalede bulunuyor. Kentin ortak kullanım alanları ve gündelik yaşam pratikleri sanatçıların müdahalesiyle estetik bir dönüşüme uğruyor. Sanat, kamusal alana taşıyor ve herkes için görünür ve ulaşılabilir hale geliyor.

  Web Site : www.icaf.com.tr

  Sosyal Medya : |

  BİLET AL

 • dsm

  Reformist

  18/19 Mayıs

  Berrak bir kimlik, dönüşüm ve iki gün süren kendini keşfetme hikayesi…
  Özenle hazırlanmış bir reform dizisi.. Bu farkındalığı devam ettirme ya da hayatınızda yeni bir başlangıç yapma vakti geldi!

  Yenilikçi öğrenme fırsatlarını bir arada toplayıp ilgi ve yeteneklerinizi kazanma sürecinize ortak oluyoruz. Severek yaptığımız egzersiz modellerini Reformist’te yeniden keşfediyoruz. Festival ruhuna ve akışına uygun müzikler ile spor yaparken, meditasyon sırasında ruhumuzu dinlendiriyoruz. Beslenme uzmanları ve şefler kontrolünde hazırlanan yemekleri Reformist açık mutfak alanında sizlere sunuyoruz. Ekolojik yaşamın bize sunduğu lezzetlerin keyfini çıkarıp taptaze tarifler ile hem pratik hem de sağlıklı sofralar kurmayı öğreniyoruz.

  Egzersiz yapmak, test etmek, öğrenmek, müzik dinlemek ve keşfetmek isteyen herkesi 19 – 20 Mayıs tarihleri arasında doğal ve sağlıklı yaşam festivali Reformist’e bekliyoruz.

  Web Site : www.reform-ist.com.tr

  Sosyal Medya : |

  BİLET AL

 • dsm

  Barista Clash

  23 Mart

  Nitelikli kahve ile tüketici arasında önemli rol sahibi olan baristaların, yeteneklerini sergileyebilmelerine imkan sağlayan keyifli bir yarışma platformu olan Barista Clash, kahve tutkusu ile yola çıkmış baristaları, baristalığı yaşam şekli haline getirenleri, barista adaylarını, kahve sektöründe çalışanları, bu sektörde kariyer yapmayı hedefleyen kişileri ve kahve hakkinda daha fazlasını öğrenmek isteyen kahve severleri aynı çatı altında topluyor.

  Barista Clash, baristanın sektördeki önemini vurgulayarak, bireysel yeteneklerini geliştirmesi için cesaretlendirip, baristaların ihtiyaçlarına ve isteklerine odaklanarak, kahve sektörüne katacağı değerleri hayal eder, kahveye ve baristalık mesleğine olan tutku ve heyecanı yaymayı hedefliyor.

  Kahve sektörü otoritelerinin yanısıra moda, sanat ve müzik dünyasındaki önemli kişilerin de yer aldığı juri karşısında yarışacak baristalar, “Barista Clash” ünvanını ve büyük ödülü kazanmak için 23 Mart’da Uniq Hall Glassroom’da karşı karşıya gelecekler.

  Web Site : www.baristaclash.com

  Sosyal Medya :

  BAŞVURU FORMU BİLET AL

 • dsm

  Coffee Weekend

  Ağustos

  İstanbul Coffee Festival’ın gezici şehir etkinliği Coffee Weekend, kahve severleri bir araya getirmeyi kendine amaç edinmiş bir oluşumdur.

  3. dalga kahve akımını ve bu akımın yaşam kültürünü sever. Nitelikli kahve dükkanlarını, artizan yİyecek üreticilerini ve baristaları görünür kılar. Zaten kahve kültürüyle iç içe olan insanlarımızı kahvenin farklı çeşitleri ve demleme teknikleriyle buluşturarak yenİ ufuklar açar. Yeni alışkanlıklar kazandırır ve katılımcı markalarına yeni müdavimler sağlar.

  Web Site : www.coffeeweekend.com

  Sosyal Medya :

  BİLET AL

 • dsm

  Bean on Wheel

  -- ---

  Bean on Wheel, nitelikli kahve içmek herkesin hakkı diyerek İstanbul ve Ankara Coffee Festival’ın ulaşamadığı noktalardaki tüketicilere ulaşmak amacıyla tecrübeli baristası ve Avrupa standartlarında donanımıyla yola çıkmış bir gezici karavan.

  BOW’un, 2017 yazında çıktığı bu serüvende ilk durağı Ege sahilleri ve sörf okulları oldu. Çanakkale, Ayvalık, Çandarlı, Urla ve Çeşme’yi nitelikli kahveyle buluşturdu. 700 kişiyi evde kahve demleme yöntemleri ve yeni nesil kahve konularında bilgilendirip, 200 bardak kahve ikramında bulundu.

  Şimdi de rotasını üniversitelere çeviren BOW, genç neslin hayatında farklı bir vizyon açmayı hedefliyor.

  Web Site : www.bow.com.tr

  Sosyal Medya :

  BİLET AL

 • dsm

  Dsm Bilet

  -- ---

  dsmbilet, hayal tadında etinliklere ulaşmanızı sağlayacak, siz deneyim avcılarına Dream Sales Machine tarafından özel olarak sunulan elektronik bilet platformudur.

  Web Site : www.dsmbilet.com

  Sosyal Medya : |

  BİLET AL

 • dsm

  DSM Dükkan

  -- ---

  DSM Dükkan, Dream Sales Machine projelerine markaların ürünlerine, sanatçıların eserlerine, festivallerin resmi ürünlerine ulaşabileceğiniz elektronik bir dükkandır.

  DSM Dükkan sadece Dream Sales Machine projelerine dahil olmuş markalar yer almaktadır.

  Web Site : www.icfdukkan.com


dsm
 • İCF

 • İstanbul Coffee Festival
dsm
 • ACF

 • Ankara Coffee Festival
dsm
 • İCAF

 • İstanbul Comics Art Festival
dsm
 • Reformist

 • --
dsm
 • BC

 • Barista Clash
dsm
 • CW

 • Coffee Weekend
dsm
 • BOW

 • Bean On Wheel
dsm
 • Dsm Bilet

 • Dsm Bilet
dsm
 • DSM DÜKKAN

 • --
All rights reserved - Dream Sales Machine